Rate this post
داریوش فرضیایی متولد یک مرداد ۱۳۵۲ در تهران است و فرزند آخر خانواده است. مادرش اهل گیلان است و پدرش ترک اهل سراب است. او تحصیلات خود را در رشته گرافیک ادامه داد و با مدرک کارشناسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. استفاده از عکس او با پدرش در بستر مرگ باعث انتقاداتی از وی شد.

داریوش فرضیایی یا عمو پورنگ

بیوگرافی داریوش فرضیایی

داریوش فرضیایی متولد اول مرداد ۱۳۵۲ در تهران است. او در یک خانواده پر جمعیت از پدری آذری زبان و مادری شمالی اهل گیلان به دنیا آمد. به همین دلیل است که عمو پورنگ در اجراهای خود گاهی او به زبانهای گیلکی و ترکی صحبت میکند. داریوش فرضیایی پنج برادر و دو خواهر دارد و فرزند ششم خانواده می باشد که یکی از برادرانش سالها پیش بر اثر بیماری درگذشت.

داریوش فرضیایی یا عمو پورنگ

داریوش فرضیایی از سال ۱۳۷۳ و در ۲۱ سالگی وارد صدا و سیما شد و فعالیت خود را با گزارشگری رادیو آغاز کرد. پس از آن در برنامه عصر جمعه با رادیو در تیپ‌های مختلفی ظاهر شد که شاخص‌ترین آن ها «گل پسر» و «ننه بلقیس» بود.

با برنامه «ما و شما» که به کارتون‌ های درخواستی بچه‌ها اختصاص داشت وارد دنیای تصویر و تلویزیون شد. سال ۷۸ با مجموعه «تورنگ و پورنگ» بین بچه‌ها چهره شد و پس از آن در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» بین مخاطبان کودک و بزرگسال محبوبیت یافت.

تورنگ و پورنگ

از دیگر کارهای فرضیایی می‌ توان به «شبکه بی‌ طرف»، «یکی و تکی»، «باز باران با طراوت» و… اشاره کرد. وی به همراه امیرمحمد در برنامه‌ای که صداوسیما با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی تدارک دیده بود (همیار پلیس) به عنوان مجری و بازیگر ایفای نقش کرده‌ است.

این دو باز با هم در برنامه‌های دیگری چون «بوستان دوستان پورنگ» و «هزار و شصت و شونزده» و «کتابخانه عمو پورنگ» همکاری خود را ادامه دادند.

 

در این چند برنامه اخیر او با افرادی چون امیرمحمد متقیان (نقش‌های امیرمحمد، گلدون خان، آقا نگهدار و آقا ممنون)، محمدرضا خوارزمی (نقش‌های جوجه و دوددو)، امیر سهیلی (نقش سلطان و بلبل خان و لب و دهن) و ابراهیم شفیعی (نقش پهلوان پنبه و نفس بابا و ایاز) و همکار بوده‌ است.

ازدواج و همسر داریوش فرضیایی “عمو پورنگ”

داریوش فرضیایی در حال حاضر مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است اما تا کنون چندین بار درگیر شایعه ازدواج با بازیگران زن و.. شده است که همگی آنها توسط خود این مجری کودک و نوجوان، رد شد.

ازدواج و همسر داریوش فرضیایی

ازدواج عمو پورنگ با دختر هندی

یکی از اخبار وایرال شده درباره همسر دارویش فرضیایی با عنوان ازدواج عمو پورنگ با دختر دایی آمیتا پاچان بود که وی این مسئله را در برنامه فرمول یک، بطور کامل شفاف سازی کرد. طبق گفته های خود عمو پورنگ، او توسط یک پزشک ایرانی ساکن هند با دختری هندی آشنا شد و صحبت هایی برای ازدواجشان شکل گرفت؛ اما به دلیل اینکه هیچکدام از آنها راضی به ترک کشورشان نشدند، ازدواج‌شان منتفی شد.

ازدواج عمو پورنگ با نعمیه نظام دوست

این هم شایعه ای دیگر در مورد ازدواج عمو پورنگ بود که نعیمه نظام دوست در لایو اینستاگرامی خبر ازدواجش با عمو پورنگ را تکذیب کرد.

داریوش فرضیایی مجری برتر سال

داریوش فرضیایی در برنامه سه ستاره که به معرفی برترین های سال ۹۴ در ویژه برنامه نوروز ۹۵ پرداخت به عنوان سومین مجری برتر سال ۹۴ در کنار عادل فردوسی پور و رامبد جوان منتخب شد.

سن داریوش فرضیایی بیوگرافی عمو پورنگ و همسرش چرا داریوش فرضیایی ازدواج نمیکند سن عمو پورنگ در

برنامه‌های تلویزیونی با حضور داریوش فرضیایی یا عمو پورنگ

۱۳۷۶ ما و شما
۱۳۷۸ تورنگ و پورنگ
۱۳۸۰ کودک و نوجوان
۱۳۸۱ ویژه ماه رمضان
۱۳۸۳–۱۳۸۲ شبکه بی‌طرف
۱۳۸۵–۱۳۸۴ یکی و تکی
۱۳۸۶–۱۳۸۵ باز باران با طراوت
۱۳۸۷–۱۳۸۶ سفر بی خطر
۱۳۸۷ شبکه کودک شبکه کوچک
۱۳۸۸ فوق برنامه عمو پورنگ
۱۳۸۹ بوستان دوستان پورنگ
۱۳۹۰ شبکه کودک عموپورنگ
۱۳۹۱ هزار و شصت و شونزده
۱۳۹۳–۱۳۹۲ کتابخانه عمو پورنگ
۱۴۰۰–۱۳۹۴ عیدانه عمو پورنگ
۱۳۹۸–۱۳۹۴ محله گل و بلبل
۱۳۹۷ بالشها
۱۳۹۹ بچه‌محل
۱۴۰۰ کلبه عمو پورنگ
۱۴۰۱–۱۴۰۰ ویژه برنامه عید نوروز
۱۴۰۲ تی‌ان‌تی