Rate this movies

فیلم قرمز

خلاصه فیلم :

هستی که همسرش تازه فوت کرده و یک دختر کوچک دارد با مردی متمول به نام ناصر ازدواج می کند، ناصر دچار بیماری سو ظن یا اختلال شخصیت پارانویید است و مدام او را کتک می زند و…

درباره فیلم قرمز :

فیلم ایرانی قرمز محصول سال ۱۳۷۷ کشور ایران به کارگردانی و نویسندگی داستان و فیلمنامه فریدون جیرانی این فیلم دومین تجربه کارگردانی جیرانی در زمینه ساخت فیلم سینمایی می باشد او که فعالیت هنری خود را در سینمای ایران از سال ۱۳۶۰ در کشور ایران آغاز نموده است و پس از مدت ها فعالیت در زمینه دستار کارگردان و .. در سال ۱۳۷۷ دومین فیلم سینمایی و بلند خود را با عنوان قرمز روانه سینمای سراسر کشور نمود. فیلم قرمز به نویسندگی و کارگردانی فریدون جیرانی در تاریخ ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۷۸ در سینماهای سراسر کشور به نمایش عموم درامد و توانست در مجموع پس از بیش از ۳ ماه اکران در سینماهای سراسر کشور به فروش بیش از ۳۷۵ میلیون تومانی در آن زمان نیز دست یابد که هنوز هم بعد از گذشت سالها یکی از موفق ترین فیلم های ساخته شده توسط جیرانی نیز قلمداد میشود.

قرمز

در این فیلم دو بازیگر نقش اصلی را محمدرضا فروتن و هدیه تهرانی ایفا می کنند که به ترتیب هر کدام هشتمین و سومین تجربه بازیگری خود را در این فیلم پشت سر گذاشتند و موفقیت های بیشماری را با بازی در این فیلم به دست آوردند که آنها با حضور در فیلم قرمز توانستند جوایز را یکی از پس از دیگری در جشنواره فیلم فجر برای خود ثبت نمایند فروتن موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد و هدیه تهرانی، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد.

فیلم ایرانی قرمز به کارگردانی فریدون جیرانی پس از موفقیت های بیشمار در سینماهای سراسر کشور در جشنواره های مختلف نیز موفقیت های خوبی را به دست آورد .

جوایز فیلم قرمز:

نامزد جایزه بالن طلایی بهترین فیلم جشنواره سه قاره ۱۹۹۹
نامزد جایزه بهترین فیلم جشنواره بين‌المللی فيلم فورت لودرديل ۱۹۹۹
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای محمدرضا فروتن در هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر – ۱۳۷۷
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای هدیه تهرانی در هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر – ۱۳۷۷
لوح زرین بهترین بازیگر نقش دوم زن برای کمند امیرسلیمانی در هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر – ۱۳۷۷
برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول برای محمدرضا فروتن در سومین دوره جشن خانه سینما – ۱۳۷۸
برنده تندیس بهترین تدوین برای روح‌الله امامی در سومین دوره جشن خانه سینما – ۱۳۷۸
نهمین فیلم سال، دوره چهاردهم انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران – ۱۳۷۸
نیز اشاره کرد.

هم اکنون میتوانید فیلم ایرانی قرمز را با کیفیت جدید به صورت رایگان از وب سایت فیلم ایمو دانلود و دریافت نمایید.